Dnes má svátek: Alexandra Zítra: Evženie Pozítří: Vojtěch

Jak pejsek a kočička uklidili les

Ve středu 10. 4. jsme se společně i s žáky ZŠ vydali zajištěným autobusem do Oder na loutkové divadlo, které se konalo v Dělnickém domě. Po cestě do divadla jsme se setkali i s takovou menší peripetií, kdy pan řidič nevěděl, že má odbočit ke koupališti, z důvodu objížďky, a tak jsme jeli kousek dál a řidič odbočil do stavebnin, aby se mohl otočit. I zákazníci stavebnin měli zpestření, když viděli přijíždět autobus plný dětí do stavebnin. Do divadla jsme dorazili mezi prvními, tak jsme se mohli usadit, kde jsme chtěli. Děti měly skvělá místa a pak jsme už jen nedočkavě čekali na začátek představení, které zvučil náš pan ředitel. Loutkové představení bylo naladěno ekologicky, bylo tudíž nejen poučné, ale i tematické, jelikož v dubnu máme DEN ZEMĚ, tak i v divadle se dětem ukázalo, jak pomoci přírodě, když jsou lidé nezodpovědní a odhazují vše, co se jim zlíbí. Do představení byly zapojeny i děti a pomáhaly pejskovi, kočičce a zajíci s tříděním nalezených odpadků v lese. Představení se nám všem moc líbilo, děti byly moc hodné a to svědčí nejen o tom, že jsou moc šikovné, ale i o tom, že je představení opravdu zaujalo. Nakonec jsme si ještě úplně všichni zazpívali písničku a byl čas se vrátit opět do školky a školy. Budeme se těšit na další představení.Divadlo pejsek a kočičkaNikol Kočtářová

  • Přečteno: 8

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří v naší škole se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna od 8:00 do 16:00 hodin. Zápis do prvního ročníku ZŠ proběhne ve čtvrtek 18. dubna od 15:00 do 17:00 hodin.
Těšíme se na vaši návštěvu:)

Den otevřených dveří 2024

  • Přečteno: 38

Recitační soutěž

Po velikonočních svátcích se naše dvě žákyně Sabina Proklová a Mailin Polášková zúčastnily v Odrách okrskového kola Recitační soutěže, kterou ve čtvrtek 4. 4. 2024 uspořádalo Středisko volného času. Celá akce proběhla v reprezentativních prostorách Městského úřadu v Odrách. Zapojilo se celkem 56 recitátorů z 10 škol. Postupová místa za žáky prvního stupně letos obsadili téměř samí chlapci, i když děvčata také podávala pěkné výkony. Porota ocenila ochotu dětí číst poezii, odvahu předstoupit před obecenstvo a zarecitovat báseň. Jak také zdůraznila, všichni vyhráli už tím, že přijeli a museli vystoupit ze své komfortní zóny. Možná v některých dětech byla při přednášení malá dušička, ale posluchači žádnou trému nepoznali a odměnili všechny vřelým potleskem.
Po skončení soutěže jsme si s děvčaty prohlédly krásnou výzdobu doznívajících velikonočních svátků na oderském náměstí. Prohlédněte si fotky...
IMG 20240404 144911
Helena Hromková
  • Přečteno: 21

Projektová výuka v pc učebně ZŠ Komenského Odry

Dne 3.dubna jsme celá základní škola jeli do školy Komenská v Odrách, kde jsme si opět mohli v rámci projektu PC vyzkoušet různé programy na počítači určené k programování, např. blockly.games, code.irobot.com. Naváděli jsme raketky do cíle, sbírali diamanty, programovali roboty, aby šli tam, kde je potřeba. Museli jsme přemýšlet, jak pokyny pro roboty zjednodušit, aby tomu rozuměli. Procvičili jsme si logiku, orientaci a hlavně trpělivost. Někteří byli rychlejší, někteří pomalejší, někteří většinu cvičení zvládli sami, někteří potřebovali větší či menší pomoc. Každý z nás, ale mohl pracovat individuálně a dojít do obtížnosti podle vlastních sil. Jak říkají děti: ,,hlavně no stress.“ Užili jsme si to moc a všichni jsme se opět přiučili něčemu novému. A to bylo hlavním účelem. Mise splněna!
1712137676490Lucie Adamcová

  • Přečteno: 18