Dnes má svátek: Apolena Zítra: Mojmír Pozítří: Božena

Škola v přírodě Kouty nad Desnou 2022

Po několikaleté přestávce, která byla způsobena především covidem, jsme se rozhodli uspořádat školu v přírodě. Uskutečnila se od 2. 5. do 6. 5. v Koutech nad Desnou. Ubytováni jsme byli v penzionu Sokolka, který se zaměřuje převážně na školky a školy v přírodě, ale také na rodinné ubytování. Žáci obývali pokoje po dvou až třech dětech. K dispozici jsme měli také prostornou hernu, kde jsme trávili čas vyučování nebo odpoledních a večerních aktivit.
Ráno, po snídani a úklidech pokojů jsme se chvilku učili, převážně český jazyk a matematiku. Poté jsme šli ven do lesa v blízkosti penzionu. Po obědě následoval polední klid, pak svačinka, odpolední program, osobní volno a večeře. Zbytek dne jsme trávili buď venku, nebo v herně, kde jsme nacvičovali písničky na blížící se akci Den matek. Před spaním jsme ještě dětem pustili pohádku na dobrou noc.
Součástí školy v přírodě byly dva výlety. Ve středu jsme jeli do městečka Lipová-Lázně, kde se nachází malá soukromá zoologická zahrada Faunapark. Odtud jsme pokračovali do lázeňského města Jeseník a dále do krasových jeskyní Na Pomezí. Ve čtvrtek jsme zase jeli vlakem do nedalekých Velkých Losin, kde jsme navštívili Muzeum papíru.
Dětem jsme připravili také několik soutěží, například vědomostní kvíz, sportovní trojboj, pěveckou soutěž, nebo bodování úklidu na pokojích.
Počasí bylo proměnlivé, ale většinou bylo hezky. Ve Velkých Losinách nás přepadla bouřka s pořádným lijákem, ale stihli jsme se včas ukrýt na vlakovém nádraží.
Závěrem musím konstatovat, že škola v přírodě se velmi vydařila a všichni, učitelé i děti jsme si ji parádně užili. Ostatně, přesvědčte se sami. Děti napsaly svoje zážitky, které připojuji níže.

Daniel Matyáš

IMG 20220503 163351

Takže, přišli jsme a rozdělali se do pokojů. Tam jsme se vybalili a šli jsme si říct pravidla a program, potom jsme si prožili katastrofu na procházce – prošli jsme bahnem. Mají tam výborné obědy. Chodili jsme do lesů na procházky, ve středu jsme byli v ZOO, lítali nad námi papoušci, měli tam krásné dva tygry, potom jsme šli na zmrzku a k Vietnamcovi. Pak jsme šli do jeskyně a pak jsme šli zpátky. Zapomněla jsem říct, že na snídani máme každý den švédský stůl. Ve čtvrtek jsme se jeli kouknout, jak se vyrábějí papíry. A v osobním volnu jsme si natáčeli film nebo hráli flašku. Prožili jsme si toho dost, kdybych psala dál, tak bych popsala padesát papírů. Tak já se loučím. Ahoj!
Vanesa Cagašová, 3. ročník

Na škole v přírodě se mi líbilo, že jsme mohly být s kamarádkami v jednom pokoji. Líbily se mi i výlety do ZOO a do jeskyní. Líbil se mi taky švédský stůl na snídani.
Mailin Polášková, 2. ročník

Hned první den jsme přijeli a šli jsme na procházku na vlakové nádraží a cestou se přihodilo neštěstí. Po cestě jsme bloudili. Na druhý den jsme šli stavět vílí domečky. Na třetí den jsme jeli do ZOO Lipová-Lázně. Na čtvrtý den jsme jeli do papíren a dívali se, jak se vyrábí papír, večer jsme zpívali. V pátek jsme posnídali a jeli domů. Vanes na mě v noci dělala ksichtíčky.
Adéla Skalková, 3. ročník

Moc se mi líbilo ve škole v přírodě. Hotel Sokolka. V našem osobním volnu jsme se chechtali.
Veronika Demelová, 1. ročník

Líbilo se mi ve škole v přírodě ZOO, jeskyně, netopýr. Jak jsme měli osobní volno, byla u nás Áďa. Líbil se mi švédský stůl.
Kristýna Klosková, 1. ročník

Jeli jsme tam dvě hodiny. Přišli jsme do toho ubytování a pokoje byly strašně malinké a útulné. Vybalili jsme se a šli jsme na procházku, kde bylo strašné bahno. Moje boty byly úplně celé od bahna, protože jsem do něj omylem skočila. Tak jsme šli zpátky a musela jsem si umýt legíny, ponožky a nakonec i celé boty. Míša si je taky umyla, ale tím způsobem, že je hodila do kýblu s vodou.
Johana Balážová, 5. ročník

Mně se líbilo všechno a hlavně výlet na vlak blátivými kalužemi. A hlavně hotel Sokolka. A líbilo se mi hřiště.
Eliška Novarová, 2. ročník

Na škole v přírodě se mi líbilo všechno, nejvíce výlety a švédský stůl.
Elizabeth Hanková, 2. ročník

Ve škole v přírodě se mi líbily večeře. Líbilo se mi osobní volno. Líbilo se mi natáčet.
Emma Jaglarzová, 1. ročník

Líbila se mi naše chata. Líbil se mi švédský stůl. Líbilo se mi, jak jsme šli v bahně.
Zdeněk Strnadel, 1. ročník

Škola v přírodě v Koutech nad Desnou
V pondělí 2. 5. jsme jeli na školu v přírodě do penzionu Sokolka. Bylo tam velice pěkné ubytování, ale i příroda. Měli jsme pokoje po třech, ale ve dvou pokojích jsme byli po dvou. Hned první den jsme šli na procházku k nádraží, jenže jsme šli příšerně zabahněnou cestou. V úterý jsme byli většinu dne v ubytovně, kde jsme hráli různé hry v týmech, a náš tým vyhrál. Odpoledne jsme ještě stavěli vílí domečky. Třetí den jsme byli na výletě ve fauna parku, kde byla skvělá zvířata, ale asi nejvíc se mně líbila jedna opice. Z fauna parku jsme jeli přímo do jeskyně Na Pomezí, kde byly krásné krápníky a mohli jsme si tam koupit krystaly. Ve čtvrtek jsme jeli do papírny ve Velkých Losinách, kde jsme se dozvěděli, jak se papír vyrábí dnes, i jak se vyráběl kdysi. Nakonec jsme si ručně vyrobený papír mohli zakoupit. Večer jsme ještě měli pěveckou soutěž, kterou jsem nevyhrála. V pátek ráno jsme se bohužel museli balit, jelikož autobus přijel v 9:00 hodin. Škola v přírodě se mi líbila a velmi jsem si ji užila.
Michaela Kovářová, 5. ročník

Líbilo se mi ve škole v přírodě, výlety do ZOO a jeskyně a papírovny. A švédské stoly, a jak jsme natáčeli.
Matěj Papík, 2. ročník

Líbilo se mi ve škole v přírodě a v ZOO a v jeskyni a v ručním papírnictví.
Sebastian Mičola, 1. ročník

Nejel jsem na školu v přírodě, protože jsem měl v kotníku natažený vaz a měl jsem to v sádře. Musel jsem ležet.
Lukáš Sigmund, 2. ročník

Ve fotogalerii si prohlédněte fotky.

 

 

Vytisknout E-mail

investicedovzdelani