Dnes má svátek: Bohumil Zítra: František Pozítří: Eliška

Mikuláš ve škole

Ve čtvrtek 3. prosince jsme měli hodinu angličtiny jako každou jinou. Procvičovali jsme si anglické názvy budov ve městě a potom vytvářeli z barevných papírů zimní městečko. Na domy se tam snášejí veliké bílé vločky. Venku to sice vypadá tak, že počasí váhá, které roční období má představovat, ale my podle kalendáře máme jasno v tom, že už je prosinec. A právě prosinec je pro nás děti nejkrásnější měsíc plný lidových tradic a zvyků, na které se těšíme celý rok.

Letos je spousta věcí jinak … a tak nás napadlo, jestli o víkendu k nám domů přijde Mikuláš s čertem a andělem - tak jako vloni. A do toho přemýšlení se rázně otevřely dveře třídy a před tabulí se zjevil opravdu strašidelný čert se dvěma zvonci. Za ním vplul bělostný anděl s úsměvem, který každého uklidnil. A za nimi zlatá berla, zlatá mitra, bílý vous a Mikuláš!

Tak za námi přece jen zavítal se svou knihou plnou našich skutků za uplynulý rok! Každého si zavolal jménem a přečetl jeho úspěchy i věci, které by se měly napravit. Čert rachotil svými zvonci a chtěl některé z nás strčit do pytle, ale my jsme se nedali! Anděl nás potom obdaroval balíčkem plným dobrot a zdůraznil naše dobré skutky.

Na závěr jsme všichni zarecitovali básničku a zamávali čertovi (že nás neodnesl v pytli), andělovi (že nás utěšil a zastal se nás) a Mikuláši, že navzdory všemu přišel a obdaroval každého z nás.

ŽÁCI ZŠ MANKOVICE

  • Přečteno: 1462